Aluprof
Kontakt
Alumarc s.r.o.
Lučina 8
739 39 Lučina

E-mail:info@alumarc.cz
Obchodní zastoupení
Ke stažení
certifikat 1
Certifikace dle
ČSN EN ISO 9001
Skip Navigation LinksÚvodAluprofCeloskleněné příčky

Aluprof

Celoskleněné příčky

 
 
 
 

Celoskleněné příčky umožňují elegantní a přitom plně funkční rozvržení interiéru budov. Sklo umožňuje šíření přirozeného denního světla celým prostorem. Mobilní celoskleněné příčky navíc vynikají vysokou variabilitou a je možné snadno měnit dispozice interiéru několikrát denně.

Pří navrhování prosklené příčky a stěny, klademe důraz na individuální požadavky našich zákazníků, kteří požadují něco neotřelého a zároveň funkčního pro svůj interiér. Vycházíme z předpokladu, že žádná idea není nerealizovatelná.

Využíváme systémové kování a kotevní prvky DORMA a také řadu vlastních technických řešení, vyzkoušených v řadě realizací.

Celoskleněné příčky DORMA UNIVERSAL, ARCOS UNIVERSAL

Ideální řešení pro lehké skleněné interiérové příčky. Systém kování DORMA UNIVERSAL a DORMA UNIVERSAL ARCOS, zahrnuje kování pro pevné příčky a integrované dveře do těchto příček. Díky tomu můžeme vytvořit technicky a z hlediska designu ucelenou dělící příčku s otvíravými dveřmi. Dveře mohou být kyvné s madly a podlahovými zavírači, nebo osazeny dveřním kováním z řady DORMA STUDIO RONDO, CLASSIC, JUNIOR OFFICE, DORMA TP a DORMA EA.

Samozřejmostí je použití kalených skel, pro pevné díly. Lze použít také lepená bezpečnostní skla. Tloušťka skel se pohybuje v rozmezí od 8 mm po 32 mm. Skla mohou být upravena pískováním nebo jinou technologií tvorby ornamentů a kreseb. Více naleznete v katalogu kalená skla se sítotiskovými vzory SERALIT LITEX a v katalogu kalená skla emailovaná EMALIT a SERALIT.

Moderní technologie úpravy skel umožňují realizovat řadu atypických požadavků architektů a investorů, nejen co do tvaru, ale také barvy a potisku skel.

DORMA UNIVERSAL, DORMA ARCOS UNIVERSAL

Celoskleněné stěny DORMA UNIVERSAL, lze doplnit o otočné dveře v systému DORMA TP. Kování DORMA TP, nabízí horní a spodní lištu pro křídlo i pevné pole, ve výšce 75 nebo 100 mm. Lišta má zároveň funkci ochranné okopové lišty.

DORMA TP

Dle požadavku architekta nebo investora navrhujeme a realizujeme celoskleněné příčky v standardním i atypickém provedení . Naše technické a projekční oddělení, vychází z bohaté zkušenosti z řady rozsáhlých realizací, ale také technicky náročných řešení. Součásti každé dodávky je profesionálně zpracovaná projektová dokumentace. Příklady použití DORMA UNIVERSAL a DORMA ARCOS UNIVERSAL

Otočné dveře DORMA EA

Kování pro řešení dorazových dveří celoskleněných příček. Výhodou je odsazení osy otáčení mimo osu příčky a možnost otevření křídla na celou šířku otvoru .

Dveřní křídlo lze osadit na otočném ložisku nebo podlahovém zavírači . Kování lze také kombinovat s hliníkovým nebo ocelovým rámem . Nad křídlo lze umístit nadsvětlík, uchycený ve stejném typu kování .

DORMA EA

Celoskleněné příčky a dveře DORMA MANET a kování DORMA MANET, představuje technickou a designovou špičku mezi kováním pro sklo. V rámci systému DORMA MANET, lze realizovat nejen pevné stěny a příčky, ale také posuvné a otočné dveře.

DORMA MANET COMPACT, kování pro otočné a posuvné dveře. Dveře lze montovat samostatně, nebo do celoskleněné stěny. Povrchová úprava kování je jen v provedení nerez. Prvky jsou pro posuvné i otočné křídla vzhledově sladěny a jejich vzájemná kombinace působí kompaktně.

MANET COMPACT– otočné dveře, MANET COMPACT – posuvné dveře

Příklady použití DORMA MANET COMPACT

Pro celoskleněné příčky v provedení DORMA MANET, je určen systém DORMA MANET CONCEPT a CONSTRUCT. Zahrnuje kotevní prvky a příslušenství pro spojovaní skel a jejich kotvení do stavební konstrukce. Lze tak vytvářet souvislé skleněné plochy, skleněné obklady stěn a sloupů. Často se systém MANET CONCEPT, používá pro zasklení výtahových šachet a všude tam, kde je požadavek na celistvé prosklené stěny. Pomocí kování DORMA MANET CONCEPT můžeme vytvářet složité tvary, doplňovat je otvíravými výplněmi dveří DORMA MANET COMPACT.

Související odkazy

Alumarc s.r.o. Lučina 8, 739 39 Lučina
Tel.: (+420) 558 689 004, Fax: (+420) 558 689 004, E-mail: info@alumarc.cz