Aluprof
Kontakt
Alumarc s.r.o.
Lučina 8
739 39 Lučina

E-mail:info@alumarc.cz
Obchodní zastoupení
Ke stažení
certifikat 1
Certifikace dle
ČSN EN ISO 9001
Skip Navigation LinksÚvodAluprofPosuvné systémyHarmonikové dveře

Aluprof

Harmonikové dveře

Harmonikové dveře s tepelným můstkem svou moderní konstrukcí vychází vstříc přáním a požadavkům našich klientů tj. architektů, investorů a spolupracujících firem.

 

Harmonikové dveře otevírané dovnitř je možné vyrobit z okeno-dveřních systémů MB-59S, MB-60, MB-70. Systém MB-59S Casement je pak určen pro konstrukci harmonikových dveří otevíraných ven.

 

Konstrukční hloubka profilů závisí na vybraném systému a pohybuje se od 50 mm (zárubeň), 59 mm (křídlo) v případě MB-59S a MB-59S Casement do 70 mm (zárubeň) a 79 mm (křídlo) v případě MB-70. 

 

Hodnota součinitele prostupu tepla a také zvukové izolační schopnosti taktéž závisí na použitém hliníkové systému. Díky vhodné stavbě profilů a také využití šablon jsou harmonikové dveře charakteristické velmi jednoduchou a rychlou prefabrikací.

 

Profily zárubní a křídel jsou přizpůsobeny k montáži celoobvodového kování a spojení shodným se standardem EURO. V harmonikových dveřích je montováno ověřené kování firmy Roto. Pojížděcí kolejnice tohoto kování může být umístěna na horním profilu zárubně (Top hung) nebo u prahu (Bottom hung). V jednotlivých systémech je možné vybírat z různých variant prahů a také ze způsobů jejich vestavění.

 

Spojování profilů se provádí s minimální námahou při využití dodaných hliníkových spojení a příslušenství. Rohová spojení typu „L” se zhotovují řezem profilu pod úhlem 45°, následně vsunutím rohovníků do vnitřní komory profilu, čemuž předchází nanesení dvousložkového lepidla CORALGLUE na stěny profilu. Poslední operací je zalisování nebo kolíkování rohového spojení. Použití lepidla zajišťuje velmi dobrou pevnost a těsnost spojení, naproti tomu rohová spojení dovolují udržet kolmost spojených profilů. Příčná spojení typu „T” se provádí kolíkováním převázek se vsunutými spojníky, také s využitím lepidla CORALGLUE®. 

 

Těsnění skelní, přivírací a centrální jsou zhotovené ze syntetického kaučuku EPDM. Většina těsnění se upevňuje nepřerušeně, bez utínání v rozích, spojujíc oba konce těsnění v polovině délky horní příčky. Tento způsob zasklívání zajišťuje dobrou těsnost před prostupem vody a vzduchu. Centrální těsnění se utíná pod úhlem 45° a lepí v rozích nebo pod úhlem 90° a přilepuje ke gumovému rohovníku.

 

Každá konstrukce vnější zástavby musí mít účinný systém odvádění vody a ventilace ze skelní komory, a také mezi křídlem a zárubní. Ventilačně-odvodňující otvory jsou z vnější strany zakryté plastovými kryty.

 

Kování Roto Patio 6080

 

Hmotnost křídla:

  • max. 80 kg (otvíravé křídlo)

Šířka křídla:

  • Aktivní křídlo montované na zárubni: min. 480 mm - max. 1230 mm
  • Skládané křídlo: min. 480 mm - max. 930 mm

Výška křídla:

  • min. 630 mm - max. 2430 mm
  • Délka pojížděcí kolejnice: max. 6000 mm.

 

 

Kování Roto ALU 540i (křídlo otvíravě-výklopné)

 

Hmotnost křídla:

  • max 130 kg

Šířka křídla:

  • Aktivní křídlo montované na zárubni: min. 405 mm - max. 1600 mm

Výška křídla:

  • min. 630 mm - max. 2400 mm


Alumarc s.r.o. Lučina 8, 739 39 Lučina
Tel.: (+420) 558 689 004, Fax: (+420) 558 689 004, E-mail: info@alumarc.cz