Aluprof
Kontakt
Alumarc s.r.o.
Lučina 8
739 39 Lučina

E-mail:info@alumarc.cz
Obchodní zastoupení
Ke stažení
certifikat 1
Certifikace dle
ČSN EN ISO 9001
Skip Navigation LinksÚvodAluprofPosuvné systémyMB SLIDE a MB SLIDE ST

Aluprof

MB SLIDE a MB SLIDE ST

jsou určeny ke konstrukci posuvných dveří a oken s tepelnou izolací, které se mohou montovat do zděných příček, hliníkových fasád, zimních zahrad  nebo vitrínových konstrukcí zhotovených pomocí systémů MB-59S nebo MB-59S Casement. Posuvné dveře hlavně ty, které mají velké obrysové rozměry, opticky zvětšují obytnou plochu, jelikož ji spojují s vnější terasou nebo zahradou. 

 

Systémy posuvných dveří MB-Slide a MB-Slide ST nabízejí velké množství  řešení prostorů. Maximální obrysové rozměry křídel: výška 2 600 mm, délka 1 800 mm, max. hmotnost 160 kg. Je možné provádět různé varianty vestavby - od 2 do 6 modulů.

 

Tloušťka sklení je do 26 mm. Tyto konstrukce jsou zárukou pro zachování velmi dobrých technických parametrů: plastové tepelně izolační vložky zajišťují  dostatečnou tepelnou izolaci hliníkových profilů a kluzná těsnění v podobě kartáčů nebo v podobě termoplastického eleastomeru TPE a také těsnění rámové a kolem skla z EPDM, umožňuje dosažení vysoké těsnosti konstrukce.

 

Konstrukční hloubka profilů křídel je 37 mm (kromě horizontálních profilů v MB-Slide ST) a profilů zárubní 50 mm (kolejnice dvoudrážkové) a 97 mm (kolejnice třídrážkové). Stejná hloubka základních dvoudrážkových zárubní v systému MB-Slide a také zárubní oken a dveří v systémech MB-59S, MB-59S Casement, MB-59S Pivot a MB-59SE umožňuje vzájemnou kompatibilitu. Zárubně jiné hloubky než 50 mm je možné spojovat dohromady při využití speciálního mezilehlého sloupku.

 

Základními rozdíly mezi systémy MB-Slide a MB-Slide ST jsou: struktura profilů a také výrobní technologie a zasklívací technologie. V MB-Slide profily křídel mají strukturu tříkomorovou, jsou zastřihnuté pod úhlem 45° a spojované pomocí patřičných rohovníků, rohy jsou následně zamačkávány. Zasklívaní tímto způsobem zhotoveného rámu křídla se provádí pomocí lišt a těsnění kolem skla. V MB-Slide ST profily křídel mají strukturu jednokomorovou a jsou spojované způsobem sešroubování svislých a horizontálních profilů pomocí patřičných šroubů. Montáž skla je tady prováděna v etapě spojování profilů křídla.

 

Oba systémy posuvných dveří jsou ve značné míře kompatibilní s jinými systémy firmy ALUPROF. Zvolení tohoto konstrukčního návrhu dovoluje využití mnoha společných profilů, příslušenství a technologických procesů. Všechny používané prvky systémů posuvných dveří jsou vyrobeny podle platných standardů a norem.Alumarc s.r.o. Lučina 8, 739 39 Lučina
Tel.: (+420) 558 689 004, Fax: (+420) 558 689 004, E-mail: info@alumarc.cz