Aluprof
Kontakt
Alumarc s.r.o.
Lučina 8
739 39 Lučina

E-mail:info@alumarc.cz
Obchodní zastoupení
Ke stažení
certifikat 1
Certifikace dle
ČSN EN ISO 9001
Skip Navigation LinksÚvodAluprofProsklené hliníkové fasádyMB-SG50 strukturální fasáda

Aluprof

MB-SG50 strukturální fasáda

Strukturální fasáda MB-SG50 slouží k provedení hliníkových fasád budov s efektem jednolité skleněné plochy. Poskytuje možnost konstrukce a stavbu lehkých vnějších plášťů zavěšených a výplňových, střech, světlíků a je určen k využití v objektech obecného stavebnictví. Pozornost si zaslouží estetika a lehká konstrukce - vzdálenost výplní je jen 16 mm. 

 

Díky podobné stavbě sloupků a příček je vzhled stěny ze strany interiéru identický se systémem profilů MB-SR50, což umožňuje jejich vzájemnou kompatibilitu.

 

 

Vzhled vnějšího pláště z vnějšku tvoří skleněné tabule bez viditelných hliníkových prvků. Tento efekt je možné získat díky použití nejmodernějšího spojení skla s hliníkovým profilem. Toto spojení spočívá v lepení skla na hliníkový rám (strukturální zasklení) speciálním strukturálním silikonem firmy DOW CORNING bez použití tradičních spojů. Systém předpokládá utěsnění každého výplňového prvku v místě styku s nosnou konstrukcí těsněním z materiálu EPDM. Profily jsou vybaveny dvojitým žlábkovým systémem odvádějící vlhkost z komor mezi výplněmi a z příčníků a sloupků.

 

Díky řádnému zpracování spojení sloup-příčník přihlížejícího ke změnám délky příčníku v závislosti na teplotě a použití polovičních sloupků získáme různé varianty kompenzace horizontální dilatace. Vertikální dilatace je kompenzována použitím sloupků v nosnících a teleskopickým spojením. Nepřerušený tepelný most (polyamid zpevněný skleněným vláknem) o proměnlivé šířce v křídle a profilované těsnění z materiálu EPDM umožňuje dosáhnout vysoké tepelné izolace. Systém profilů je klasifikován podle DIN 4108 od materiálových skupin rámů 2.1 až 1.Alumarc s.r.o. Lučina 8, 739 39 Lučina
Tel.: (+420) 558 689 004, Fax: (+420) 558 689 004, E-mail: info@alumarc.cz