Aluprof
Kontakt
Alumarc s.r.o.
Lučina 8
739 39 Lučina

E-mail:info@alumarc.cz
Obchodní zastoupení
Ke stažení
certifikat 1
Certifikace dle
ČSN EN ISO 9001

Aluprof

MB-SR80

Fasáda Terminalu je provedena jako odchýlená závěsová stěna:

  • zasklená průhlednými izolačními dvojskly o tloušťce 39 mm
  • vyplněná hliníkovými panely v dolní a horní části

 

Konstrukce, geometrie a vzhled:

 

Viditelná vnější šíře sloupů: 8 mm, příček 100 mm. Rozměry profilů jsou projektovány s požadavky stavební techniky, fyziky a statiky. Vychýlení konstrukce od kolmice je 8? ven. Konstrukci fasády tvoří sloupko-příčníkový systém. 

 

Sloupky i příčky jsou projektovány speciálně pro tento účel. Sloupy jsou rozmístěny co 2 400 mm. Tepelná dilatace je provedena pomocí speciálních spojů ve spojení sloupek-sloupek.

 

Charakteristickou vlastností tohoto systému je především design profilů. Speciální tvar krycích lišt ve formě vyčnívajících okapů podtrhuje vodorovnou linii fasády. Pro profily příček širokých 100 mm byl vytvořen objektový sloup o šíři 80 mm, který poskytuje oporu pro skla nachýlené stěny a vytváří dojem solidnosti konstrukce. Vertikální lišta je tvarovaná takovým způsobem, že podél celého profilu je podélný žlábek. Tím byl dokončen záměr architektonického efektu, u kterého jsou vidět hlavičky šestihranných šroubů. Systém MB-SR80 z hlediska konstrukce, z hlediska spojení sloup-příčník a z hlediska ventilace a drenáže je postaven na vyzkoušeném systému MB-SR50.

 

Základní požadavky:

  • U2K pro izolační dvojskla
  • Uf2K pro hliníkové profily
  • U2K pro hliníkové panely
  • Rwmin = 40 dB

 Alumarc s.r.o. Lučina 8, 739 39 Lučina
Tel.: (+420) 558 689 004, Fax: (+420) 558 689 004, E-mail: info@alumarc.cz