Aluprof
Kontakt
Alumarc s.r.o.
Lučina 8
739 39 Lučina

E-mail:info@alumarc.cz
Obchodní zastoupení
Ke stažení
certifikat 1
Certifikace dle
ČSN EN ISO 9001
Skip Navigation LinksÚvodAluprofZimní zahrady

Aluprof

Zimní zahrady

Dopřejte si luxus posezení v přírodě po celý rok

Zimní zahrada vám přinese kouzelné místo ve vašem domě, které můžete využívat po celý rok k relaxaci, můžete zde snídat se svou rodinou a přitom si užívat jedinečné atmosféry místa, které prostupuje do okolí a vy si užíváte přímého kontaktu se sněhovými vločkami, které ulpívají na střeše zahrady, ale vy jste stále v příjemné atmosféře vašeho domu. Zimní zahradu také využijete k relaxaci, odpočinku, v otevřeném prostoru, obklopeni vašimi oblíbenými rostlinami, citrusy či palmami s nebem nad hlavou.

Zimní zahrady - foto 3

Zimní zahrada jakéhokoliv tvaru a barvy

Hliníkové profily zajistí zimní zahradě vysokou životnost, statickou stabilitu a umožňují provedení v jakémkoliv tvaru, pak už záleží pouze na vaší představivosti a možnostech místa určeného pro stavbu. Barevné provedení zimní zahrady také není omezeno, vybrat si můžete jakoukoliv barvu RAL, navíc pak nabízíme zvláštní vzorníky barev, které najdete pouze u systémů Aluprof, např. metalické barvy IGP.

Technické řešení zimních zahrad a její realizace

Při návrhu zimních zahrad vám pomůžeme nalézt optimální řešení a navrhneme různé varianty řešení. Ať se to týče konstrukčního řešení, volby typu střechy a použitého zasklení, statických výpočtů, potřebné plochy větrání apod. Pro větrání zimních zahrad je důležitý poměr otevíratelných částí zimní zahrady (střešní okna, dveře, posuvné dveře, posuvně výklopné dveře). V případě, že v domě využíváte nějaký druh teplovzdušného vytápění, můžete být zahrada jeho součástí.

Zimní zahrady - foto 1

Základní otázky, které byste si měli zodpovědět při návrhu zimní zahrady

Většinu zimních zahrad naši zákazníci realizují až po stavbě domu, a v původním projektu s ní není počítáno. Ani tato situace není problém, maximálně se sebou přínáší jistá omezení.

Zimní zahradu lze však postavit kdekoli, pouze musí být pamatováno již při návrhu na několik základních předpokladů:

  • k čemu chci zimní zahradu především využívat?
  • bude zimní zahrada vytápěna či nikoliv?
  • má zimní zahrada přinášet v zimním období teplotní zisky stávajícímu domu? Tuto veličinu nejvíce ovlivní orientace světových stran. Ideální je samozřejmě poloha směrem k jihu či jihozápadu.
Odpověď na tyto otázky vám samozřejmě pomůžeme vyhodnotit a poté ve spolupráci s vámi navrhnout optimální řešení vhodné právě pro vás. Tak, abyste si mohli vychutnat všechny možnosti, které zimní zahrady nabízejí...

Zimní zahrady - foto 2

Související odkazy

Alumarc s.r.o. Lučina 8, 739 39 Lučina
Tel.: (+420) 558 689 004, Fax: (+420) 558 689 004, E-mail: info@alumarc.cz